Jak zarobić w internecie?


Gdyby ciężka praca prowadziła do bogactwa najbogatsi byliby niewolnicy

Witold Wójtowicz


Większość ludzi myśląc o zarabianiu przez internet wyobraża sobie uśmiechniętą osobę siedzącą z laptopem na kolanach pośród słonecznej plaży, wysokich palm z widokiem na piękny lazurowy ocean.

Niestety rzeczywistość jest ciut inna. Liczba osób która może wyżyć z zarabiania w sieci czy to na prowadzeniu bloga, jakiejś witryny lub portalu społecznościowego jest niewielka i jest zarezerwowana dla ludzi którzy się na tym znają i poświęcają temu czas. Jeśli ktoś przedstawia ci wizję szybkiego zarobku, z prowizji jakie płacą ci różne programy partnerskie czy reklamy kontekstowe to wiedz że trzeba podejść do tego z pewnym dystansem.To nie znaczy że nie możesz zarobić. Możesz! Jednak musisz się troszkę postarać.

Nie zrozum mnie źle, nie mówię że przez internet nie da się zarobić. Myślę że zarabianie w internecie powinno się traktować bardziej jako dochód pasywny do stałej pracy, który dopiero z czasem może przerodzi się na stałe źródło utrzymania. Więc jeśli już dziś chcesz dorzucić do swojej wypłaty parę stówek to przedstawiam ci kilka sposobów na to, jak zarobić w internecie:

Programy partnerskie - Ceneo, Cash in Pills, Złote Myśli  

Programów partnerskich jest mnóstwo, musisz je dopasować w zależności od tematyki strony jaką masz, wówczas niewątpliwie zwiększy to twoje zyski. Przy wyborze programu zwróć uwagę na jego renomę i wypłacalność, na prowizje jakie proponuje oraz ilość materiałów do reklamowania. Ja osobiście polecam następujące:


Dla mnie bardzo ciekawym programem partnerskim jest program Ceneo umożliwiający bardzo dobre warunki współpracy. Dołączenie do programu jest całkowicie bezpłatne. Ważna rzeczą jest też to że panel zarządzania swoim kontem oraz sposoby reklamowania są bardzo przejrzyste i dają duże możliwości.


Program jest skierowany do wszystkich pełnoletnich osób które są właścicielami blogów, stron ogólnotematycznych czy portali rozrywkowych.

 Zalety programu:

- wypłata pieniędzy od 100 zł
- 65% przychodów z przejścia na strony sklepów - średnio 0.20 za przeklik
- 65% prowizji za transakcje koszykowe na Ceneo
- 90-dniowy czas pliku cookies - czyli osoba która po kliknięciu wróci na stronę i kupi coś w sklepie, dostajesz prowizje
- współpracujesz z solidną marką
- system poleceń, 10 % od dochodów osoby którą polecisz

Więcej informacji o programie partnerskim Ceneo oraz możliwość zarejestrowania się w nim znajdziesz tutaj.
Cash in Pills


O Cash in Pils mogę napisać że autorzy tego programu podchodzą do niego na prawdę profesjonalnie. Program ma na prawdę duży wybór produktów i dobre prowizje. Mogę śmiało powiedzieć że jest to jeden z tych programów partnerskich na których możesz zarobić. Nie potrzebujesz do tego nawet własnej strony internetowej.

Więcej informacji o programie partnerskim Cash in Pils znajdziesz tutaj Zarabiaj razem z Cash in Pils.

afilliate program

Złote Myśli


Złote Myśli to Polskie wydawnictwo ebooków, książek i audiobooków. Zarabianie jest proste, internautom którzy odwiedzą twoją stronę polecasz ebooki, zarabiasz na tym 10 - 40% prowizji, w zależności od produktu.Więcej informacji o programie partnerskim Złote Myśli znajdziesz tutaj.

Reklamy kontekstowe - Adsense, Adkontekst.

Adsense

Jest to chyba najpopularniejsza i najszybsza możliwość zarabiania na blogu czy stronie internetowej. Po przyłączeniu się do programu Adsense masz możliwość umieszczania na swojej stronie kontekstowych reklam tekstowych, reklam wideo czy bannerów. Dostajesz prowizje z umieszczonych bannerów reklam na swojej stronie stronie. Połączony przychód z emisji reklam w Adsense i Adwords w 2007 roku przyniósł Google zarobki w wysokości 16 miliardów dolarów.

Adsense wypłaca pieniądze od 300 zł. Płaci niewątpliwie najwyższe stawki, jednak minusem są tutaj różne opinie na temat blokowania kont przez Adsense. Otóż Adsense ma możliwość blokowania twojego konta bez jakiegokolwiek uzasadnienia, tracisz wówczas wszystkie zarobki i nie masz już możliwości założenia ponownie konta. Kontakt z jakimkolwiek pracownikami jest również bardzo utrudniony.

Adkontekst

Adkontekst wyświetla reklamy kontekstowe, ma on pare ciekawych możliwości których nie ma np Adsense. Jeśli miałbym wymienić zalety to

- łatwość dopasowania reklam do strony
- wypłata pieniędzy od 100 zł
- bardzo szybki i dobry kontakt z pracownikami Adkontekst
- od pewnego jest możliwość wstawiania reklam poprzez intertext (reklama wyświetla się po najechaniu myszką na dane słowo) wysuwany layer czy reklame w zdjęciach
6 komentarzy :

 1. Artykuł ciekawy, dobry na początek dla osób zielonych w temacie zarabiania online. Osobiście mam złe doświadczenie z programem Złote Myśli, i nie mogę go polecić, z Cash in Pils się nie bawiłem, ale jak spróbuje to wtedy coś więcej napiszę.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękujemy za komentarz, życzymy powodzenia z programem Cash in Pils ;-)

   Usuń
 2. Nie znalazłam chyba tak dobrze, a za razem prosto opisanych programów partnerskich.
  Myślę, że to jeszcze nie czas, ale na pewno będę się kierować Waszym postem przy wyborze :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Chyba najbardziej podobają mi się złote myśli. :D

  http://little-me-in-big-world.blogspot.ie/

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Program jest ciekawym uzupełnieniem, zawsze to dodatkowe źródło dochodów, także zapraszamy do rejestrowania się z naszych reflinków.

   Usuń

Distributed by Gooyaabi Templates | Designed by OddThemes