10 Funkcjonalnych Motywów Edukacyjnych dla WordPress

motywy wordpress

Powoli zbliża się jesień i oznacza to, że czas pomyśleć o rozwoju osobistym. „W jaki sposób to zrobić?” – zapytacie. Odpowiedź leży na powierzchni i związana jest z edukacją. Jeśli planujecie Państwo opanować język obcy, nauczyć się jeździć samochodem, zapisać się na kursy medyczne albo pójść na studia zaoczne to jesteście na dobrej drodze. Zostanie tylko znaleźć odpowiednią szkołę dla ociągnięcia powyższego celu. I tu właśnie można skorzystać się z Internetu.

Na dzień dzisiejszy praktycznie nie ma zakładu edukacyjnego, który nie byłby w ten lub inny sposób przedstawiony w sieci. To może być tradycyjna strona www, kanał na YouTube, profile na Facebook’u, Twitterze oraz Instagram. A niektóre zakłady edukacyjne poszły jeszcze dalej i zorganizowały edukację za pomocą systemów zarządzania nauczaniem (Learning Management System, LMS). Taki system pozwala organizować nauczanie za pomocą technologii webowych i prowadzonych zdalnie kursów. W rezultacie proces edukacji znacznie się upraszcza.

I chociaż szkoły starają się iść z duchem czasu, a liczba stron edukacyjnych wciąż szybko rośnie, ich jakość nadał jest słaba. Często zbudowane są z użyciem starych technologii webowych a ich projekty nie odpowiadają teraźniejszym wymaganiom dla użytkowników. Ale my znaleźliśmy rozwiązanie1


W dzisiejszym artykuLE przedstawiamy 10 ciekawych projektów na WordPressa, które związane z tematyką edukacyjną. Jeśli myślicie nad stworzeniem strony dla organizacji różnych szkoleń, one na pewno wam pomogą. Do zestawu trafiły motywy od TemplateMonster, z którymi mogliście się spotkać na naszej stronie wcześniej. Wśród nich są produkty, które rozpowszechniane na różnych typach licencji: dla jednorazowego użytku i GPL. Ale wszystkie one są w pełni responsywne, przyjazne dla SEO, mają kod zgodny ze specyfikacjami W3C i kompatybilne z popularnymi przeglądarkami internetowymi. Oprócz tego paczka z motywem zawiera pliki PSD i dokumentację, co znacznie upraszcza proces dopasowania strony do własnych potrzeb.

Zapraszamy do bliższego zapoznania z oferowanymi motywami.

Motyw Education


Kluczowymi cechami projektu tego motywu są duża ilość obrazów, duża typografia i mała ilość tekstu. Na stronie głównej cały obszar ekranu zajmuje suwak, na którym umieszczone są rozwijane menu i linki do mediów społecznościowych. Po przewijaniu strony dla użytkowników dostępna jest informacja o szkole oraz przegląd programów edukacyjnych i ostatnich wpisów z blogu. Także użytkownicy mogą zapisać się na newsletter oraz skontaktować z menadżerem szkoły w sposób telefoniczny oraz drogą mailową.

Motyw Education opiera się o Cherry Framework 4.0 dlatego ma on szereg wbudowanych funkcji. Wśród nich można wydzielić galerię, suwak, rozwijane menu, mapę Google i opcje mediów społecznościowych. Także do motywu zostały wbudowane wtyczki MotoPress Slider i MotoPress Editor, które pozwalają zmieniać wygląd strony poprzez metodę „Przyciągnij i upuść”.
Responsywny motyw WordPress na temat: edukacjaSzczegóły |  Demo

Motyw Editorso


Jeśli planujecie stworzyć prostą stronę dla polecania własnych kursów, motyw Editorso spełni wasze potrzeby. Stworzony zgodnie z rekomendacjami WordPress. Motyw nie tylko rozpowszechnia się na licencji GPL, co pozwala używać go wielokrotnie do tworzenia stron www, lecz także ma zwykły schemat blogowy. Oznacza to, że strona główna zawiera krótki przegląd ostatnio dodanych wpisów i ma typowy panel boczny z różnymi opcjami.

Jeśli przejść do funkcjonalności motywu, należy wydzielić rozbudowane opcje personalizacji. Za ich pomocą można zmienić wygląd elementów oraz ich położenie. Także ten motyw ma wbudowane rozszerzenia, w tym rozwijane menu, opcje mediów społecznościowych, kalendarz, chmurę tagów itd.

Motyw Editorso zawiera pliki PSD i dokumentację, co znacznie upraszcza proces go przebudowania i użycia dla realizacji innych stron www.
Responsywny motyw WordPress Editorso - Blog dziennikarskiSzczegóły |  Demo

Motyw School District


Bardzo dobry wybór dla stworzenia nowoczesnej strony zakładu edukacyjnego. Oprócz stylowego projektu, motyw ma wszystkie niezbędne funkcje do tworzenia funkcjonalnej strony internetowej. Jego funkcjonalność jest realizowana dzięki oparciu o Cherry Framework 4.0. Także motyw należy do typu produktów „Monstroid”, co pozwala mu korzystać z przewag multi-motywu: korzystać się za darmo z innych produktów rodziny „Monstroid” i instalować ich w trybie automatycznym.

Motyw School District wspiera fonty Google, WPML I inne popularne wtyczki dostępne na repozytorium WordPress. Przy tym on posiada zestaw własnych wtyczek i widegtów, wśród których są płatne rozszerzenia z rodziny MotoPress – suwak i wizualny edytor treści. Użytkownik razem z zakupem motywu dostaje roczną licencję na wspomniane wtyczki MotoPress.
Responsywny motyw WordPress na temat: edukacjaSzczegóły |  Demo

Motyw Hight School


Ten motyw, co wypływa z jego nazwy, idealnie pasuje do tworzenia strony różnego typu szkół. Chociaż może być używany i dla realizacji stron innych zakładów edukacyjnych. W jego projekcie połączone są styl, prostota i funkcjonalność.

Na stronie głównej motywu są wszystkie  niezbędne informacje pozwalająca odwiedzającym zobaczyć w jaki sposób „żyje” szkoła: zapoznać się z aktualnymi nowościami oraz zobaczyć informację o aktywności studentów. Wszystkie te informacje umieszczone są w blokach, które zawierają obrazki, krótki tekst i linki do pełnej informacji. W motywie używane są różne typy animacji stworzonych dzięki technologiom HTML i JS i popularnym efektom Parallax oraz Efekt Lazy Load.
Funkcji motywu realizowane dzięki oparciu o Cherry Framework 3.1.5. Chociaż ta wersja frameworku jest starsza, jest jednak stabilna i zawiera dostatnią ilość rozbudowanych opcji. Motyw Hight School jest responwywny i przyjazny dla SEO.
Responsywny motyw WordPress na temat: edukacjaSzczegóły |  Demo

Motyw Phoenix


Motyw Phoenix ma elegancki projekt, pozwalający zbudować nowoczesną stronę edukacyjną. Strona domowa tego motywu występuję jednocześnie wizytówką dla szkoły. Na niej przedstawiona są krótka informacją o programach edukacyjnych i tytułach zawodowych. Także jest blok z linkami do często zadawanych studentami pytań. Wszystka inna informacja dostępna jest po przejściu na odpowiedni rozdział w rozwijanym menu górnym oraz tekstowym menu dolnym.
Podany motyw opiera się o Cherry Framework 3.1.5, dzięki czemu posiada następne funkcji: galerię zdjęć, rozwijane menu, mapę Google, chmurę tagów, zakładki, kalendarz itd. Oprócz tego motyw jest kompatybilny do popularnych zewnętrznych wtyczek dostępnych na stronie wordpress.org. To pozwala Państwu korzystać się z dodatkowych rozszerzeń bez modyfikacji kodu motywu.
 motyw WordPress na temat: uniwersytetSzczegóły |  Demo

Motyw Books Store


I chociaż ten motyw jest przeznaczony do oferowania książek, może on być również dopasowany do realizacji kursów. Projekt tego motywu zbudowany zgodnie z właściwościami trendu Flat design. Dlatego na stronie głównej umieszczone są kafelki z linkami do artykułów, jest przegląd najciekawszych książek i ostatnich artykułów z bloga. Każda inna informacja będzie dostępna po przejściu w odpowiedni rozdział przez rozwijane menu.

Motyw Book Store jest dojść dynamiczny i zawiera różne efekty animacyjne. Podczas realizacji tych efektów zostały użyte techniki HTML i JS, Parallax i Lazy Load. Oprócz stylowego wyglądu motyw ma w środku zestaw opcji za pomocą których można zbudować funkcjonalną stronę www. To są rozwijane menu, galeria z filtrami, chmura tagów, kalendarz itd. Także motyw wspiera web fonty Google i rozszerzenia ze strony wordpress.org, co pozwala rozszerzać jego funkcjonalność.
Responsywny motyw WordPress na temat: książkiSzczegóły |  Demo

Motyw North West


North West to typowy motyw dla realizacji strony uniwersytetu. Jego projekt został zrobiony w taki sposób aby strona główna zawiera wszystką niezbędną informację dla studentów. Dlatego można tu zobaczyć informację co do życia uczelni, studiów, osiągnięć studentów itd. Przy tym wszystkie nowości na stronie umieszczone są w osobne animowane bloki, co pozwala skupić uwagę odwiedzających na ważnej informacji.

Podany motyw opiera się o CherryFramework 4.0 i odnosi się do produktów „Monstroid” dlatego zawiera szereg opcji. W ten motyw zostały wbudowane dodatkowe wtyczki Cherry, które pozwalają użytkownikom korzystać się z shortcodes i edytować ich, dodawać przycisku mediów społecznościowych, wideo w tło, tworzyć własne panele boczne itd. A ponieważ ten motyw jest kompatybilny z innymi wtyczkami dostępnymi na WordPress, to pozwoli Państwu korzystać się z ulubionych rozwiązań bez żadnych ograniczeń.
Motyw również opiera o Bootstrap 3.3.1, co robi go w pełnie responsywnym. Dzięki temu strona będzie poprawnie wyświetlać się na różnych urządzeniach mobilnych.
Responsywny motyw WordPress na temat: uniwersytet
Szczegóły |  Demo

Motyw Language Cource


Ten motyw będzie idealnym rozwiązaniem do tworzenia strony szkoły jeżyków obcych. Chociaż, dzięki obecności plików PSD, może być lekko przebudowany pod inne cele.
Strona domowa motywu Language Cource jest jego wizytówką. Na niej zostały umieszczone suwak, bloki z różną informacją, galeria zdjęć, forma kontaktowa oraz mapa Google. Dzięki temu osoby odwiedzający mogę szybko zapoznać się z ofertą szkoły i skontaktować się z menadżerem dla wyjaśnienia dodatkowych pytań.

Funkcjonalność motywu została zrealizowana dzięki oparciu o Cherry Framework 3.1.5. Chociaż jest to starsza wersja frameworku, jednak zawiera ona wszystkie niezbędne opcji do tworzenia profesjonalnej strony internetowej. Ten motyw jest również responsywny i przyjazny dla SEO. Oprócz tego on ma poprawny kod odpowiadający standardom W3C i rekomendacjom wyszukiwarek internetowych.
Responsywny motyw WordPress na temat: szkoła językowaSzczegóły |  Demo

Motyw Welinson


Chociaż podany motyw dedykowany do tworzenia strony laboratorium naukowe, jednak może być on dopasowany do tematyki edukacyjnej. Tym bardziej, że w paczce z projektem dostępne są pliki PSD i niezbędne obrazki.

Strona główna podanego motywu zawiera pełnoekranowy suwak, bloki z informacją o osiągnięciach firmy, jej misji, ideach, używanych technologiach i ostatnie realizowanych projektach. Także tu jest informacja o zespole, forma kontaktowa i mapa. W rezultacie strona domowa występuję wizytówką reprezentującą działalność laboratorium naukowego.

Podany motyw opiera się o Cherry Framework 3.1.5 i Boostrap 2.3.1. On ma poprawny kod i jest przyjazny dla SEO. Oprócz tego paczka z motywem zawiera wszystką potrzebną dokumentację.
Responsywny motyw WordPress  na temat: laboratorium naukowe
Szczegóły |  Demo

Motyw Language School


Jeszcze jeden motyw poświęcony kursom językowym. Za jego pomocą można stworzyć nowoczesną i funkcjonalną stronę szkoły języków obcych lub zakładu edukacyjnego. Przy tym zmiana tematu strony to dojść prosta sprawa. Wystarczy tylko zmodyfikować odpowiedni pliki PSD i zmienić odpowiednie obrazki.

Motyw ma stylowy projekt, w którym główny akcent został zrobiony na grafice i typografii. Strona główna zawiera dużo obrazków reprezentujących szkołę i bloków z kluczową informacją. Pozostała informacja znajduje się w osobny rozdziałach, które można otworzyć poprzez odpowiednie punkty menu.

Ten produkt opiera się o Cherry Framework 3.1.5, jednak ma w środku zestaw różnych opcji, pozwalających zbudować nowoczesną stronę. Przy potrzebie możecie Państwo skorzystać z zewnętrznych rozwiązań. Motyw Language School wspiera popularne wtyczki dostępne na serwisie wordpress.org.
Responsywny motyw WordPress na temat: szkoła językowaSzczegóły |  Demo

1 komentarz :

  1. Dzień dobry! Bardzo proszę Pana odpisać do mnie. Dziękuję z góry!

    OdpowiedzUsuń

Distributed by Gooyaabi Templates | Designed by OddThemes