Jak pisać artykuły typu Presell Page?

pozycjonowanie, presell page, copywriting, presell page przykłady

Copywriting jest nieodłącznym elementem pozycjonowania oraz optymalizacji stron pod wyszukiwarki internetowe. Zadaniem zawodowych copywriterów jest stworzenie unikalnej treści, która sprawi, że pozycja danej frazy w wyszukiwarce internetowej wzrośnie okupując szczyty. Pozornie trudne dla laika zadanie okazuje się być całkiem proste. Teksty copywriterów nie muszą być bardzo ambitne, jednak powinny być na tyle ciekawe by zainteresować czytelnika. Jednym z rodzajów tekstów optymalizacyjnych jest presell pages czyli potocznie mówiąc precel.

Presell Page przykłady - jak pisać artykuły presell pages?

Jest on krótki - do 1,5 tysiąca znaków ze spacjami, ale dłuższy tekst będzie bardzo mile widziany. Charakteryzuje go przede wszystkim duża ilość słów kluczowych dotyczącej danej frazy lub omawianego zagadnienia. Przykładowo jeśli chcemy pozycjonować frazę „agencja reklamowa Opole” wówczas obowiązkowo trzeba taką frazę użyć w tekście. Odpowiedni dobór słów kluczowych pomoże w skutecznym pozycjonowaniu. Dobrane słowa kluczowe muszą być popularne, jednak na tyle elitarne, aby wyszukiwarka wyświetliła odpowiedni odnośnik do opisywanego w preclu zagadnienia. Pozornie jest to wyższa "szkoła jazdy", jednak przy pomocy najnowszych narzędzi optymalizacyjnych oraz wykorzystując zdolności analityczne z łatwością można poradzić sobie z tym etapem pisania precla.

Kolejnym ważnym aspektem jest ciekaw forma tekstu - nie może być on monotonny. Czytelnik
czytając tekst powinien odczuwać dozę zainteresowania. Ten etap jest najtrudniejszy- ciężko napisać dobry tekst, w którym częstotliwość słów kluczowych jest duża. Nie można zapomnieć, że teksty zawierające takie same frazy, wyrażenia i zwroty są nużące oraz zniechęcają do dalszej lektury. Warto zauważyć, że mimo charakteru precla, nie może być on przykładem "lania wody". Starajmy się umieszczać w nim konkrety oraz informacje, które odzwierciedlają oraz rozszerzają poruszane w preclu zagadnienie. Nie można zapomnieć o tym, że tekst ma być stosunkowo krotki, dlatego nasza wyobraźnia nie będzie miała tutaj pola do popisu. Jak widać pierwsze kroki w copywritingu są dość łatwe, jednak osoba bez lekkiego pióra i zdolności swobodnej zabawy słowem i językiem polskim może mieć w pierwszej fazie nauki problemy.


1 komentarz :

Distributed by Gooyaabi Templates | Designed by OddThemes