Jak dobrać słowa kluczowe do pozycjonowania?


W jaki sposób dostać się na pierwsze miejsce w wyszukiwarce Google? Jak wybrać słowa kluczowe do pozycjonowania? Strona internetowa pozbawiona inwestycji w pozycjonowanie ma niewielkie szansę na dużą liczbę odwiedzin, a co za tym idzie zysk z reklam czy sprzedaży na przykład w sklepie internetowym. Sieć www. oraz wyszukiwarki – w tym najpopularniejsza wyszukiwarka na rynku – to świat nie pozbawiony reguł, a zasady jakie działają w biznesie działają też w sieci internetowej. Więc czym tak na prawdę jest pozycjonowanie, od którego tak wiele zależy jeśli pragniemy zaistnieć w internecie, chcemy dotrzeć ze swoim produktem do odbiorców w całym kraju lub tylko regionie, lub przekazać ważne i ciekawe informacje i dotrzeć do rzeszy odbiorców ze swym przekazem.


Jak dobrać słowa kluczowe do pozycjonowania?


Wyszukiwarka Google to wspaniałe narzędzie, które umożliwia wyszukiwanie stron internetowych za pomocą wpisywanych w nią fraz lub wyrazów. Wyszukiwarka na podstawie analiz, których pełne działanie jest znane tylko producentowi, znajduje najpopularniejsze strony odnoszące się do podanej frazy. Pozycjonowanie stron polega na zwiększeniu jej wartości w analizie przeprowadzonej przez wyszukiwarkę, a co za tym idzie pozycję na liście wyświetlanych stron.

Nie jest to łatwe zadanie, szczególnie przy najpopularniejszych i łatwych frazach takich jak „bank”, „sklep sportowy”czy „kredyty hipoteczne”. Dużo lepsze efekty otrzymamy jeśli sprecyzujemy swoją frazę na przykład do „sklep rowerowy gdańsk”. Bądź inny przykład fraza „agencja interaktywna” będzie praktycznie nierealna do pozycjonowania na wysokie pozycje w globalnym wyszukiwaniu jednak już „agencja interaktywna Oława” znacznie uprości zadanie. To pozwoli na zaoszczędzenie nie tylko dużej ilości pieniędzy i czasu, ale i zwiększenie ilości wejść osób z okolicy – czyli w tym wypadku Oławy – oraz dokładniejsze określenie proponowanych usług, których poszukują internauci. Dzięki bardziej dokładnym frazom dotrze się do klienta bardziej zainteresowanego usługą niż w przypadku najprostszych i ogólnych słów. Zachęcam do przeczytania mojego wpisu gdzie pisałem o pozycjonowaniu long tail. Metoda ta pozwoli dotrzeć ci do szerszej grupy odbiorców, pozyskać nowych czytelników a w perspektywie dłuższego czasu potencjalnych klientów.

Pozycjonowanie to koszt rzędu kilkuset do kilku tysięcy złotych miesięcznie jednak te pieniądz na prawdę warte są wydania jeśli nasza witryna osiągnie jedno w pierwszych trzech miejsc na liście w wyszukiwarce. Dlaczego? Ponieważ internaucie w większości wchodzą na pierwszą stronę jaka się wyświetli i szukają alternatywy na kilku kolejnych.

Jeśli jesteś zainteresowany odpowiednim doborem słów kluczowych i pozycjonowaniem strony zapraszam do kontaktu!

Prześlij komentarz

Distributed by Gooyaabi Templates | Designed by OddThemes