Jak zrobić stronę internetową?

Jak zrobić stronę internetową?

Jest wiele rodzajów stron internetowych - sklepy, blogi i witryny firmowe. Coraz więcej ludzi rozważa założenie własnej strony, lecz nie bardzo wiedzą jak się za to zabrać. Istnieje wiele prostych w obsłudze narzędzi, umożliwiających stworzenie w pełni spersonalizowanej witryny www bez specjalistycznej wiedzy. Postaram się przedstawić ten proces w trzech krokach. A zatem, tworzenie stron internetowych - jak się zabrać do działania?Krok pierwszy


Pierwszą i zdecydowanie najważniejszą rzeczą przy tworzeniu stron www, którą należy się zająć jest wybór odpowiedniego hostingu dla naszej strony. Na rynku dostępnych jest wiele ofert w przedziale cenowym od kilkunastu do kilkuset złotych. Różnią się one liczbą domen i ilością transferu, warto więc dokładnie zastanowić się czego potrzebujemy, aby nie przepłacić. Wzrok możemy skierować ku OVH czy home.pl oferujących możliwość wykupienia hostingu.


Krok drugi


Następnie należy zająć się przygotowaniem naszej witryny. Trzeba ustalić układ graficzny i zawartość strony www. Należy przy tym pamiętać, że strona musi być przejrzysta i nie rozpraszać odwiedzających zbędnymi rzeczami. Możemy skorzystać z WordPressa lub innych prostych edytorów dostępnych w internecie. W przypadku stron firmowych warto zlecić tą pracę profesjonaliście, gdyż zapewni to naszej witrynie najwyższą jakość, której oczekują klienci. Ci zaś którzy chcą mieć wszystko pod własną kontrolą i nie chcą zlecać pracy freelancerom mogę kupić gotowy szablon WordPress. Szeroki wybór znajdziemy w sklepie z motywami na WordPressa - kliknij tutaj.

Jeśli zaś nie chcemy obarczać się na samym początku kosztami za wykonanie strony możemy pomyśleć o stworzeniu strony opartej o szablon na Bloggera. Wówczas problem związany z hostingiem przestanie uszczuplać nasz portfel. Pod tym linkiem znajdziesz wszelkie niezbędne wskazówki o tym jak założyć własny blog od podstaw - Jak założyć bloga?


Krok trzeci


Kiedy strona jest już umieszczona na serwerze należy się zająć jej pozycjonowaniem. Można to robić na wiele sposobów. Popularnym jest umieszczanie w sieci artykułów SEO z linkami, katalogowanie czy content marketing. Jest to jednak temat tak obszerny że warto mu poświęcić kilka słów na osobny artykuł - Jak dobrać słowa kluczowa do pozycjonowania?
Prześlij komentarz

Distributed by Gooyaabi Templates | Designed by OddThemes